Текст песни The Devil Wears Prada Outnumbered

[Intro:]
We are outnumbered.
Avirus has completely devastated over 150 of the world’s major regions and is spreading rapidly.
At this point in time we know of only one method of killing the creatures: destroy the brain.
Be on the guard of any loved ones who may have been recently in any sort of contact
with the affected and if you find yourself in a threatening position please,
do not hesitate to act. Again: this is not a test, this is not a joke.
We as a species are overwhelmed.
We are outnumbered.

Standing at accuracy's demise
We have reached the new world wasteland
Population converted: one by one, thousands upon thousands
Like scavengers on waste, like vultures on sick,
Zombies outnumber the living
We are the outnumbered
We are the outnumbered!

[Chorus:]
Find your post, find your shelter
In hopes of outliving the undead
Build your walls, maintain protection
With ambitions of beating the odds
[x2]

In a sea of stinking rot,
In a place where living human are no longer the hunter,
All the money in the world won't satisfy the enemy
Hunted! Hunted! Hunted! Hunted!
Standing at accuracy's demise
We have reached the new world wasteland
Mankind is the losing faction
Retreat is eternally hopeless

[Chorus:]
Find your post, find your shelter
In hopes of outliving the undead
Build your walls, maintain protection
With ambitions of beating the odds
[x2]

We are the outnumbered.

Текст добавил Only me 10.7.2010 21:04

Версия для печати Версия для печати

Исправлять тексты могут только зарегистрированные пользователи

Поделиться текстом

Комментарии к тексту:

Relapse

Пользователь

Рейтинг: 48

Сообщений: 1570

14.1.2012 7:47 №56366 О

мощный трек)
In a sea of stinking rot,
In a place where living human are no longer the hunter,
All the money in the world won't satisfy the enemy
и последующий брэйк после этого - любимое место в песне)

Nik Nevermind

Пользователь

Рейтинг: 174

Сообщений: 108

30.8.2011 4:00 №54202 О

одна из любимых =)
припев - зачет Х)

13winCHESTER

Пользователь

Рейтинг: 0

Сообщений: 134

24.5.2011 0:04 №51782 О

Мощная песня...особенно когда в припеве вдвоём поют!! =))

Z00M1NAT1VE

Пользователь

Рейтинг: 0

Сообщений: 2

24.7.2010 21:52 №41110 О

песня шикарная))

purple_sky

Релизер

Рейтинг: 1000

Сообщений: 1246

12.7.2010 15:25 №40704 О

хорошая песня)

Оставлять сообщения могут только зарегистированные пользователи. Войти на сайт или