The world was on fire, no one could save me but you
It's strange what desire will make foolish people do
I'd never dreamed that I'd need somebody like you
And I'd never dreamed that I'd need somebody like you
No I don't wanna fall in love
(this world is always gonna break your heart)
No I don't wanna fall in love
(this world is always gonna break your heart)
With you
What a wicked game to play
To make me feel this way
What a wicked thing to do
To let me dream of you
What a wicked thing to say
You never felt this way
What a wicked thing you do
To make me dream of you
No I don't wanna fall in love
(this world is always gonna break your heart)
No I don't wanna fall in love
(this world is always gonna break your heart)
With you
The world was on fire, no one could save me but you
It's strange what desire will make foolish people do
No and I never dreamed that I'd love somebody like you
I'll never dream that I lose somebody like you, no
Now I wanna fall in love
(this world is always gonna brake your heart)
Now I wanna fall in lust
(this world is always gonna brake your heart)
With you
And nobody loves no one
Текст песни HIM Wicked Game (Chris Isaak cover)
Исправлять тексты могут только зарегистрированные пользователи
Поделиться текстом
Комментарии к тексту:
1
1
Оставлять сообщения могут только зарегистированные пользователи.
Войти на сайт или
Тексты HIM
- (Dont Fear) The Reaper
- Beautiful (Красивая)
- Cyanide Sun
- Gone With The Sin
- Gone With The Sin(Умерла, потому что грешила)
- I Love You
- Ikkunaprinsessa
- In Joy And Sorrow
- Join Me In Death
- Rip Out The Wings Of The Butterfly(Вырви Крылья Ба
- Scared To Death
- Singillum Diaboli
- The Foreboding Sense Of Impending Happiness
- The funeral of hearts
- The Funeral Of Hearts (похороны сердец)
- Vampire heart
- Vampire Heart (Сердце вампира )
- When Love And Death Embrace (Когда любовь и смерть заключены в объятьях друг друга )
- Wicked Game (Chris Isaak cover)
- Wings of a Butterfly (Крылья бабочки )
- Все тексты HIM
Модератор исправлений групп
Сообщений: 6331
Песня Айзека =) Скаверили очень качественно! =)
Пользователь
Рейтинг: 22
Сообщений: 21
отличный кавер, в их исполнении нравятся обе версии!
Пользователь
Рейтинг: 6
Сообщений: 17
Эта песня звучала в сериале "Смоллвиль", кажись...